NEWS CATS KITTENS LITTERS PLANS SHOWS LINKS CONTACT US GUESTBOOK
Index
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Shows

Rorak, Orre, October October 7th, 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Donatella Mastrangelo

CAGPIB, NOM, BIS Neuter (all votes)

6/ 2
Sira Gerardo Fraga Guzman CAGCIB 5/ 6
Siri Gerardo Fraga Guzman CACS, BIV 3/6
Breeding  

Number 2

 

 

Rorak, Orre, October October 7th, 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Gerardo Fraga Guzman

CAGPIB, NOM, BIS Neuter (4 votes)

6/ 2
Sira Marie Westerlund Ex 2 5/ 6
Siri Marie Westerlund CACS 3/6
Jan Mayen Marie Westerlund CAP 10/6
Moffen Marie Westerlund CAP, NOM (1 vote) 10/6
Breeding  

Number 2

 

 

Sørak, Kristiansand, August 27th, 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Zvezdan Memedov

CAGPIB, NOM (1 vote)

6/ 2
Sira Zvezdan Memedov International Champion 7/ 6
Baby Blue Zvezdan Memedov Ex 1 , BIV, NOM 11/6
Siri Zvezdan Memedov CACS, NOM (1 vote) 3/6
Breeding  

Number 2

 

 

Sørak, Kristiansand, August 26th, 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Donatella Mastrangelo

CAGPIB

6/ 2
Sira Alexey Shchukin CACIB, BIV 7/ 6
Baby Blue Alexey Shchukin Ex 1 + "Most Charming Cat" 11/6 +
Siri Alexey Shchukin Ex 2 3/6
Breeding  

Number 3

 

 

Värmlands Kattklubb in Karlstad, July 2nd, 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Åsa Carnbrand

CAGPIB, NOM

6/ 2
Sira Alessandro Ghibaudo CACIB 7/ 6
Siri Alessandro Ghibaudo

GRAND INTERNATIONAL CHAMPION

5/6

 

Värmlands Kattklubb in Karlstad, July 1st, 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Maud Olsen Johansson

INTERNATIONAL PREMIER, NOM

8/ 2
Sira Irene Eek Magnusson Ex 2 7/ 6
Siri Irene Eek Magnusson CAGCIB 5/6

 

VKK in Voss, June 4th , 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Karl Preiss

CAPIB

8/ 2
Sira Yan Roca Folch CHAMPION 9 / 6
Siri Yan Roca Folch CAGCIB 5/6
Laura Fabio Brambilla CAPIB 8/3
Caroline Stoa

Veteran nr 3

cl. 15a
Baby Blue Yan Roca Folch Ex 1, BIV, NOM 12/6
(N)Ravnklos   Number 5 17

 

VKK in Voss, June 3rd , 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Lene Glem

CAPIB

8/ 2
Sira Caroline Stoa CAC 9 / 6
Siri Caroline Stoa CAGCIB 5/6
Laura Yan Roca Folch PREMIER, NOM 10/3
Lene Glem

Veteran nr 3

cl. 15a
Baby Blue Caroline Stoa Ex 1 12/6
(N)Ravnklos   Number 8 17

 

Scandinavian Winner Show, Trondheim, April 29th & 30th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Yan Roca Folch PREMIER, NOM 10/ 2
Siri Charles Spijker CAGCIB 5 / 6

 

Västsvenska Kattklubben og ÄK, Göteborg, March 26th 2017
Name Judge Results Class/Group
Siri Åsa Carnbrand CACIB 5 / 6

 

Västsvenska Kattklubben og ÄK, Göteborg, March 25th 2017
Name Judge Results Class/Group
Siri Kristiina Rautio INTERNATIONAL CHAMPION 7 / 6

 

BERAK in Bergen, February 19th , 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Kristiina Rautio

CAP, NOM

10/ 2
Mosken Anne Veland Ex1, NOM 12 / 3
Siri Yan Roca Folch CACIB 7/6
Laura Anne Veland CAP, NOM 10/3
Karl Preiss

Senior nr 2

cl. 15a
(N)Ravnklos   Number 3 17

 

BERAK in Bergen, February 18th , 2017
Name Judge Results Class/Group
Georges Marie Westerlund

CAP, NOM

10/ 2
Mosken Marie Westerlund Ex1, NOM 12 / 3
Siri Kristiina Rautio CACIB 7/6
Laura Marie Westerlund CAP 10/3
Anne Veland

Best Senior

cl. 15a
(N)Ravnklos   Number 3 17

 

Vestlandets Katteklubb, May 22nd, 2016
Name Judge Results Class/Group
Georges Marina Vinkel

CAGCIB

5/ 2
Sira Steven Jones Ex 2 9 / 6
Siri Steven Jones CHAMPION 9/6
Laura Aliosha Romero HP, BIV, NOM 1/3
Karina Bjuran

Number 3 Senior female.

cl. 15a
  Best Breeding Female cl 16
Ylva-li Aliosha Romero CAP, BIV cl. 10
(N)Ravnklos   Number ? 17

 

Vestlandets Katteklubb, May 21st, 2016
Name Judge Results Class/Group
Georges Karina Bjuran

CAGCIB

5/ 2
Sira Gerardo Fraga y Guzman Ex 3 9 / 6
Siri Gerardo Fraga y Guzman CAC 9/6
Laura Karina Bjuran HP, NOM 1/3
Sabine Mösch Drieling

Number 2 Senior female.

cl. 15a
  Best Breeding Female cl 16
Ylva-li Marteinn Tausen CAP cl 10
(N)Ravnklos   Number ? 17

 

Adelkatten, January 31st, 2016
Name Judge Results Class/Group
Georges Brita Busse

CAGCIB

5/ 2
Sira Marina Vinkel Ex 2 9 / 6
Siri Marina Vinkel CAC 9/6
Laura Aliosha Romero HP,BIV, NOM 1/3
Karina Bjuran

Number 2 Senior female.

cl. 15a
(N)Ravnklos   Number ? 17

 

Adelkatten, January 30th, 2016
Name Judge Results Class/Group
Georges Karina Bjuran

INTERNATIONAL CHAMPION

7/ 2
Sira Lone Lund CAC 9 / 6
Siri Lone Lund Ex 2 9/6
Laura Marina Vinkel HP, BIV, NOM , 1/3
Lone Lund

Number 1 Senior female. Number 2 Senior male & female

cl. 15a
(N)Ravnklos   Number 6 17

 

We went to Malmö to attend a World Show for the first time ever. There were nearly 2000 cats, and it was a really great experience:

 

World Show, Malmö, October 24th & 25th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Veikko Saarela CACIB 7/ 2 -number 4 in BIV
Siri Cristiano Santos Ex 2 (of 10) 12 / 6

 

Kynjakatta, Reykjavik, Iceland, March 7th and 8th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Memphis Blues   Best In Show male in category II both days + DSM!!! 5 /3

 

Rorak, October 4th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Satu Hämäläinen CACIB 7/ 2
Sira Veikko Saarela Ex 2 12 / 6
Siri Veikko Saarela Ex 4 12/6
Árja Alexey Shchukin CAPIB, NOM 8/3
Laura Alexey Shchukin HP, NOM (1 vote), Best Breeding Female 1/3 & cl. 16
(N)Ravnklos   Number 4 17

 

Rorak, October 3rd, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Veikko Saarela CHAMPION 9/ 2
Sira Charles Spijker Ex 4 12 / 6
Siri Charles Spijker Ex 2 12/6
Árja Veikko Saarela PREMIER, NOM 10/3
Laura Veikko Saarela HP, NOM (1 vote) , Best Breeding Female 1/3 & cl. 16
(N)Ravnklos   Number ? 17

 

Sørak, August 30th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Anne Veland CAC 9/ 2
Sira Dorthe Kaee Ex 2 12 / 6
Siri Dorthe Kaee Ex 3 12/6
Árja Nurit Pahl CAP, NOM 10/3
Laura   BIS Breeding Female cl. 16
(N)Ravnklos   Number 3 17

 

Sørak, August 29th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Karl Preiss CAC 9/ 2
Sira Karl Preiss Ex3 12 / 6
Siri Karl Preiss Ex1, BIV 12/6
Árja Anne Veland CAP 10/3
Laura Anne Veland HP, BIS Breeding Female 1/3 og cl. 16
(N)Ravnklos   Number 2 17

 

Hansakatten, Bergen, June 7th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Gerardo Fraga y Guzman Ex1, BIV- T 11/ 2
Edda Eric Reijers BIS Veteran 15b

 

Hansakatten, Bergen, June 6th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Eric Reijers Ex1 11/ 2
Edda Gerardo Fraga y Guzman BIS Veteran 15b

 

VKK, Voss, May 24th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Yan Roca Folch Ex1, BIV 11/ 2
Edda Lee Salessa BIS Veteran + nominated for "Vestlandsfanden" 15b

VKK, Voss, May 23rd, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Marek Chadaij Ex1 11/ 2
Edda Karina Bjuran BIS Veteran 15b

At the "Norsk Skogkatt spesial" Georges was awarded Best Coat Quality, and Edda had most votes as the favourite of the audience. Congratulations!!

 

Kynjakatta, Reykjavik, Iceland, March 7th and 8th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Memphis Blues   BIS both days 5 /3

 

Berak, February 15th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Steven L. Jones Ex1 12/ 2
Beaivi Veikko Saarela PREMIER, NOM, BIS NEUTER 10 / 3
Čahki Veikko Saarela PREMIER, NOM (2 votes) 10/9
Vacha Veikko Saarela CACIB, BIV-T 7/9
Edda Henry Hornell BIS Veteran 15b
(N)Ravnklos   BIS Cattery, cat. 2: 105,6 17

(N)Ravnklo's Viking at his first show. The next day he moved to Swizerland.

 

Berak, February 14th, 2015
Name Judge Results Class/Group
Georges Thea Friskovec Ex1 12 / 4
Viking Grazyna Laskowska-Malaga Ex1 12/2
Edda Steven L. Jones BIS Veteran 15b

 

Hansakatten, November 16th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Beaivi Satu Hemalainen CAP, NOM, BIS NEUTER 10 / 3
Čahki Charles Spijker CAP 10/9
Edda Stephe Bruin BIS Veteran 15b
Edda

Alexey Shchukin

HP,NOM 2 / 8

 

Hansakatten, November 15th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Edda Charles Spijker BIS Veteran 15b
Edda

Satu Hemalainen

HP 2 / 8

 

The same week end as we attended the show at Rorak, (N) Ravnklo's Memphis Blues got his International Champion title on Iceland. Both days he was BIS, and so were two of his sons too. One as a neuter and one as a junior. We are SO proud!

 

RORAK, October 5th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Lene Glem HP, 1 / 4
Laura Laura Burani HP, NOM 1/3
Edda Lene Glem Nr 3 Veteran 15b
Edda

 

HP 2 / 8

 

RORAK, October 4th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Lone Lund HP, BIV-T 1 / 4
Laura Karina Bjuran HP 1/3
Edda Eivor Andersen Nr. 2 Veteran 15b
Edda

 

HP 2 / 8

 

Vestlandets Katteklubb, June 8th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Kanutten Kristiina Rautio CAP 10/6
Árja Olga Komissarova Ex2 9/3
Ylva-li Lone Lund HP, BIV-T 1 / 4
Laura Olga Komissarova HP, BIV-T, NOM 1/3
Edda Sebastian Pruchniak BIS Veteran 15b
Edda

Lone Lund

HP 2 / 8

 

Vestlandets Katteklubb, June 7th, 2014

Vestlandets Katteklubb is a new club in Norway, in which we also are members. We had the first international show ever in June, and next year we will see if the club will be accepted as a full member of NRR and FIFe.

Our club has two special awards at the shows: VESTLANDSFANDEN and VESTLANDSKATTEN. It's a competition between all the cats at the show. Last autumn the club had a "hobby show" where (N)Ravnklo's Vacha won the VESTLANDSKATTEN! In June we were even more happy when the Grand Old Lady, (N)Ravnklo's Edda won the VESTLANDSKATTEN!!! Here VESTLANDSKATTEN 2014 is together with our dear friends and the happy owners, Gro and Henning Husebø.

Name Judge Results Class/Group
Kanutten Marek Chadaj CAP 10/6
Árja Lone Lund CAC 9/3
Ylva-li Olga Komissarova HP, BIV-T, NOM 1 / 4
Laura Lone Lund HP, BIV-T, NOM 1/3
Edda Kristiina Rautio BIS Veteran 15b
Edda

Sebastian Pruchniak

HP, NOM 2 / 8

 

NORAK, May 25th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Árja Raymond Saetre Ex 2 9/3
Ylva-li

Anne Köhn

HP, BIV 1 / 4

 

NORAK, May 24th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Árja Anne Köhn Ex 3 9/3
Ylva-li

Henry Hornell

HP 1 / 4

 

Hansakatten, Bergen , April 5th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Edda Anne Veland BIS Veteran  
Edda

Kvetoslava Mahelková

HP, NOM 2 / 4

 

Hansakatten, Bergen , Aprio 5th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Edda Kvetoslava Mahelková Nr 2  
Edda

Karl Preiss

HP 2 / 8

 

Agderkatten, Arendal , March , 2014
Name Judge Results Class/Group
Stella Polaris

 

CAC 9 / 4

 

Stockholms Kattklubb, Sollentuna , March 9th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li

Raymond A. Saetre

HP, BIV-V,NOM 1 / 4

 

Stockholms Kattklubb, Sollentuna , March 8th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li

Lena Björkander

SUPREME CHAMPION!!!

BIV-V,NOM

3 / 4

 

BERAK, Bergen February 16th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Vacha Vladimir Isakov CAC, BIV 9 / 9
Árja Marie Westerlund Ex 2 9/ 3
Čahki Vladimir Isakov CAP, NOM (1 vote) 10 / 9
Beaivi Marie Westerlund CAP, NOM 10 / 3
Ylva-li Nurit Pahl CACS 3/4
Laura   BIS Breeding Female 16
Laura Marie Westerlund HP 1/3
Breeding   Number ?: ? 17

 

BERAK, Bergen February 15th, 2014
Name Judge Results Class/Group
Vacha Nurit Pahl CAC 9 / 9
Árja Yan Roca Folch Ex 2 9/ 3
Čahki Nurit Pahl CAP 10 / 9
Beaivi Yan Roca Folch CAP, NOM (1 vote) 10 / 3
Ylva-li Vladimir Isakov CACS 3/4
Laura   BIS Breeding Female 16
Laura Yan Roca Folch HP 1/3
Breeding   Number 3: 100,600 17

 

Adelkatten, Dal , November 29, 2013
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Michael Edström CACS, NOM 3/4
Laura Karina Bjuran HP, NOM (3 votes) 1/3

 

Adelkatten, Dal , November 29, 2013
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Anne Veland CACS 3/4
Laura Michael Edström HP, NOM (1 vote) 1/3

 

"AU in der Hallertau", Germany , November 9th & 10th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Sirius   CHAMPION 11 / 4
Sirius

 

CAC, NOM for BIS female SLH 11 / 4

 

Norak, Oslo , November 1st, 2013
Name Judge Results Class/Group
Stella Polaris

Anne Veland

Ex 1, NOM 11 / 4

 

RORAK, Orre, October 6th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Edda   HP, NOM 2/8

 

RORAK, Orre, October 5th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Dietmar Sagurski CACS 3/4
Laura Lene Glem HP, NOM 1/3
Edda   HP 2/8

 

Kynjakatta, Reykjavik, Iceland, October 6th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Memphis Blues   BIS 7 /3

 

Kynjakatta, Reykjavik, Iceland, October 5th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Memphis Blues   BIS 9 /3

 

SØRAK, Kristiansand, September 1st, 2013
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Dietmar Sagurski CACS 3/4
Laura Lene Glem HP, NOM, BIS 1/3

 

SØRAK, Kristiansand, August 31st, 2013
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Lene Glem CACS 3/4
Laura Jaana Jyrkinen HP, NOM (1 vote) 1/3

 

Burak, Solberg , August 18th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Stella Polaris

 

Ex 1 11 / 4

 

Burak, Solberg , August 17th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Stella Polaris

Tellevero Kass

Ex 1 11 / 4

 

Best in Show Litter of 5 both days at Hansakatten! A proud breeder!

 

HANSAKATTEN, Bergen June 16th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Vacha Lee Salessa Ex 1, NOM, 2 votes. Tapte på skilledommer. 12 / 9
Čáiddas Lee Salessa Ex 1 12 / 9
Beaivi Lee Salessa Ex 1 12 / 3
Litter Yan Roca Folch BIS Litter of 5 ! 18
Ylva-li Lee Salessa CACS 3/4
Laura   BIS Breeding Female 16
Edda Nurit Pahl BIS Senior 15a
Edda Gerardo Fraga Y Gusman BIS Neuter Female 2/8
Breeding   Number 3: 105,000 17

Laura Best in Show Breeding Female both days. (Photo: Eirik Langeland Fjeld, BA)

 

HANSAKATTEN, Bergen June 15th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Vacha Yan Roca Folch Ex 1, NOM 12 / 9
Čáiddas Yan Roca Folch Ex 1 12 / 9
Beaivi Gerardo Fraga Y Gusman Ex 1, BIV - T 12 / 3
Litter Lee Salessa BIS Litter of 5 ! 18
Ylva-li Rolf Voerheringer CACS 3/4
Laura   BIS Breeding Female 16
Edda Gerardo Fraga Y Gusman BIS Senior 15a
Edda Lee Salessa HP, NOM 2/8
Breeding   Number 3: 17

 

Norak, Oslo , June 9th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Stella Polaris

Michael Edstrøm

Ex 1 12 / 4

Photo: Jon Wikne

Norak, Oslo , June 8th, 2013
Name Judge Results Class/Group
Stella Polaris

Veikko Saarela

Ex 1 12 / 4

 

Skogkattmesterskapet, Oslo June 2nd, 2013
Name Results
Stella Polaris

SKOGENS PRINSESSE / THE PRINCESS OF THE FOREST

BEST PATTERN TOTAL

 

Hansakatten, Bergen November 4th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Edda

Lene Glem

BIS-Senior 15a
Edda

Lee Salessa

SUPREME PREMIER!! BIV, NOM 4/8
Ylva-li

Sebastian Pruchniak

CACE 3/4

 

Hansakatten, Bergen November 3rd, 2012
Name Judge Results Class/Group
Edda

Raymond A. Saetre

BIS-Senior 15a
Edda

Lene Glem

CAPE 4/8
Ylva-li

Raymond A. Saetre

GRAND INTERNATIONAL CHAMPION 5/4

 

Kynjakatta, Reykjavik, Iceland October 7th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Memphis Blues Anne Paloluoma Ex 1, NOM, BIS 6 - 10 11/3

 

Kynjakatta, Reykjavik, Iceland October 6th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Memphis Blues Anne Köhn Ex 1, NOM, BIS 6 - 10 11/3

 

Östkatten, Norrköping, Sweden October 7th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Edda Alessandro Ghibaudo Nr 2 of the females, nr 3 of 8 15a
Edda

Raymond A. Saetre

Ex2 4/8
Ylva-li

Fabio Brambilla

CAGCIB 5/4

 

Östkatten, Norrköping, Sweden October 6th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Edda

Gianfranco Mantovani

Nr 2 of the females, nr 3 of 10 15a
Edda

Alessandro Ghibaudo

CAGPIB 4/8
Ylva-li

Alessandro Ghibaudo

Ex2 5/4

 

SWS, Stavanger September 8th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Laura Veikko Sarella HP 1/3
Ylva-li Henry Hornell Ex2, 5/4

 

SØRAK, Kristiansand August 26th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Christin Lütken CAGCIB, 5/4

 

SØRAK, Kristiansand, August 25th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Ylva-li Charles Spijker CAGCIB, BIV 5/4

 

LIRAK, Lillestrøm May 5th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Memphis Blues Fabrice Calmès Ex 1 12/3
Laura Fabrice Calmès HP 1/3

 

LIRAK, Lillestrøm May 4th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Memphis Blues Gina Grob Ex 1, BIV - T, NOM 12/3
Laura Gina Grob HP 1/3

 

NORAK, Oslo March 18th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Laura Karl Preiss HP 1/3

 

NORAK, Oslo March 17th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Laura Angelica Kneifel HP, BIV-T, BIS 1/3

 

BERAK, Bergen March 4th, 2012
Name Judge Results Class/Group
Edda Robert Lubrano CAPS 4/8

 

BERAK, Bergen March 3rd, 2012
Name Judge Results Class/Group
Edda Grazyba Laskowska-Malaga CAPS, NOM 4/8

 

HANSAKATTEN, Bergen November 13th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Karina Bjuran SUPREME CHAMPION!! BIV-V/J, NOM (1 vote) 3/3
Edda Sebastian Pruchniak CAPS, NOM,BIS Kastrat 4/8
Edda Geir Edvardsen BIS Senior 15a

 

HANSAKATTEN, Bergen November 12th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Geir Edvardsen CACS, BIV V/J, NOM (2 votes) 3/3
Edda Sarah Johnson CAPS, NOM 4/8
Edda Sebastian Pruchniak BIS Senior 15a
Skogkatt Spesial arr. Norsk Skogkattring:
Laura Raymond Sætre First price for "long, strongly built, solid bone structure" (female)

 

RORAK, Stavanger October 9th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Marino Koot CACS 3/3
Edda Gerardo Fraga CAPS, NOM,BIS Kastrat 4/8
Edda Boris Lupan BIS Senior 15a

 

RORAK, Stavanger October 8th , 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Stephan Bernard CACS 3/3
Edda Yan Roca Folch CAPS, NOM, 4/8
Edda Marino Koot BIS Senior 15a

 

SØRAK, Kristiansand , August 28th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Donatella Mastrangelo CACS, NOM 3/3
Ylva-li Marie Westerlund CAGCIB 5/4

 

SØRAK, Kristiansand , August 27th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Lene Glem CACS, BIV-V 3/3
Ylva-li Nurit Pahl CAGCIB 5/4

 

VÄRMLANDS KATTKLUBB, Forshaga, July 2nd, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Anneli Persson CACS, BIV-T 3/3
Ylva-li Raymond Sætre Ex 2 5/4

 

VÄRMLANDS KATTKLUBB, Forshaga, July 2nd, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Raymond Sætre CACS, NOM 3/3
Ylva-li Aliosha Romero Ex 2 5/4
SKOGKATTRINGEN, Solbergelva May 29th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Alessi Raymond Sætre Ex 3 Neuter, male
Alessi Anne Veland BIS VETERAN  
Nanna Anne Veland NOM Neuter , female
Nanna Anne Veland Nr 2, SENIOR  

 

RORAK, Stavanger April 23nd, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Lone Lund CACS 3/3
Ylva-li Helene Reiter CAGCIB 5/4

 

RORAK, Stavanger April 22nd, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Irek Pruchniak CACS 3/3
Ylva-li Eiwor Andersson CAGCIB 5/4

 

 

BIRKA KATTKLUBB, Stockholm April 10th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Alexey Shchukin CACS 3/3
Ylva-li Eva Porat INTERNATIONAL CHAMPION 7/4

 

BIRKA KATTKLUBB, Stockholm April 9th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Sebastian Pruchniak GRAND INTERNATIONAL CHAMPION 5/3
Ylva-li Lesley Morgan Blythe CACIB 7/4

 

NORAK, Oslo March 13th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Marie Westerlund CAGCIB, NOM 5/3
Ylva-li Henry Hornell CACIB, NOM 7/4

 

NORAK, Oslo March 12th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Karl Preiss CAGCIB 5/3
Ylva-li Jørgen Billing CHAMPION 9/4

 

 

BERAK, Bergen February 20th, 2011
Name Judge Results Class/Group
Laura Alexey Shchukin CAGCIB, BIV 5/3
Ylva-li Donatella Mastrangelo CAC 9/4

 

 

BERAK, Bergen February 19th, 2011

Name Judge Results Class/Group
Laura Donatella Mastrangelo CAGCIB 5/3
Ylva-li Bette Lind CAC 9/4

 

 

SWEET KITTENS

MOVED

FROM YEARS BACK